Ukrajinu osvobodit dluhem, Turci na Krymu a Polsko osvědčeným mírotvůrcem

ukr_1Krym může mít od Ukrajiny, čeho se mu zachce, až na nezávislost a samozřejmě peníze. To říká nový ministerský předseda Arsenij Jaceňuk. Najednou smějí Rusové na Ukrajině mluvit dokonce rusky. Peníze naproti tomu nabízí EU, a to celé Ukrajině plných 11 miliard euro. To sice stačí k zaplacení ruské faktury za plyn, ve skutečnosti je to však jen kapka na horký kámen. Přinejmenším je to ale víc peněz, než slíbila Obamamerika. Kdyby se mělo Ukrajině opravdu pomoci, bude to stát více než Řecko. Tím se ale získá spolehlivý příjemce dotací, který Polsku vyfoukne titul hlavního dotačního pobírače.

Sultán Erdogan je toho názoru, že krymští Tataři jsou tureckého původu a tak si logicky zaslouží ochranu ze strany Turecka. Bez ohledu na to mají Turci přirozeně jistá práva, Petr a Kateřina Velicí byli přeci těmi agresory, kteří tehdy z donucení začlenili Krym do Ruské říše. V Turecku se blíží volby, to troška patriotické atmosféry nemůže uškodit.

V každém případě: Polsko je jednohlasně proti Putinovi. Poláci podporují své sousedy v odporu proti obrovskému Rusku. Úplně mimochodem by byli Poláci ochotni vzít části Ukrajiny pod polskou správu, a sice jakékoli libovolné území až k čínským hranicím. V červnu 1920 Poláci už jednou Ukrajinu osvobodili, potom se však válečné štěstí jaksi obrátilo proti nim.