Ukrajinská secesní válka a řecký ekonomický zázrak

Pedastian Pedathy – to je asi ta nejlepší zkomolenina, jakou jsem na internetu našel. Ta věc je skutečně skandální! Teda ne to, že přeplacený spolkovosněmovní poslanec merkelovským způsobem praktikuje dětskou lásku, nýbrž to, že je tahle kauza nejvzrušivější událostí třetí merkelovské nevlády. Tím „merkelovským“ bych ale nerad podsouval, že se Merkelová zajímá o svlečené hochy v nedovoleném nebo zakázaném věku. Jak všichni víme, Merkelová neudělala nic, ona vlastně nikdy nic neudělala, o ničem neví, o ničem nikdy nevěděla. Kdyby si musela svůj plat vyzvedávat osobně, pravděpodobně by asi zemřela hlady.

Ukraine

Hezky to valí kupředu, moooc hezky! Na ukrajině konečně panují poměry podobné občanské válce. Policie a „rebelové“ po sobě střílí. Vykopávají se dlažební kostky, připravují se Molotovovy koktejly. Obyvatelstvo má vládním odpůrcům darovat potraviny, aby vydrželi při obléhání. Lvov, dříve Lemberg, se prohlašuje za politicky autonomní. To by přeci byla pěkná secesní válka, kdyby proti sobě vyrazil někdejší habsburský Západ a někdejší carský Východ. Tady už jen chybí americká flotila letadlových lodí v Černém moři.

Řecko poprvé za 65 let dosáhlo přebytku v bilanci zahraničního obchodu. To znamená, že země přijala více peněz než vydala. Příčinou jsou oficiálně turisté, kteří do země přinesli tolik peněz. Přirozeně, ta jedna flaška Metaxy, kterou jsem koupil minulý rok, to rozhodně být nemohla. Když ale každý dospělý Němec koupí flašku Metaxy a každý Turek v Německu Uzo… Jasně že má mince dvě strany: Řekové prostě méně utráceli. Dobrovolně ne, nýbrž proto, že již nemají ani práci ani peníze. Tímto způsobem bychom do pozitivních čísel dostali i bilanci zahraničního obchodu Spojených států. Tam postačí, když dostatek mexických turistů navštíví USA.