Putin pomohl

995079_821502977880237_9121817385527988624_n

Putin pomohl: V Novorusku mlčí zbraně. Rebelům v Kyjevě došlo, že jejich vojenské možnosti a schopnosti na zlomení svobodné vůle novoruského obyvatelstva nestačí. Zbytkoukrajina jde vstříc katastrofální zimě, neb zanedbala své zemědělství. Špetka rozumu by před pár měsíci stačila na zmírnění celého konfliktu, ba dokonce k němu nemuselo ani dojít. Pár ústupků, akceptace ruštiny, strpění ruské kultury, federální struktura a dokonce i Krym by dnes ještě patřil k Ukrajině! Zdá se však, že Thilo Sarrazinem objevený inteligenční gen zrovna Jaceňžidům jak na potvoru chybí. Skončí-li tato krize bez dalšího krveprolití a větších ozbrojených střetů, pak za to nebudeme vděčni Velkému Válečníkovi z Washingtonu a už vůbec ne strakaté vůdčí krávě v Berlíně, nýbrž jen a pouze uvážlivosti jistého Vladimíra Putina.

Teď už to ale USA pěkně roztočily! Ale to je přeci pochopitelné: porážka loutkové junty v Kyjevě se musí nějak vykompenzovat. Zda kalif Abu Bakr al-Bagdadi skutečně zjistil, že „Bůh je velký“, se zatím stále nepotvrdilo. Místo toho Američané tvrdí, že prý dostihli Abdi Godaneho, vůdce islamistické milice Šabáb. Řečený skutečně nebyl žádným přítelem USA a CIA se do budování a výcviku Šabábu montovala jen málo, případně vůbec. Pána típli videohrou, rozuměj z bezpečné vzdálenosti, bezpilotním letounem, nějakým bezejmenným americkým hrdinou.

Takový bezpilotní letoun je pro Hollywood nic moc. To si to takhle jde do kasáren nějaký kindervoják, rozuměj puberťák s bohatými zkušenostmi s hraním videoher, a sedne si za joystick. Po chvíli najede zaměřovacím křížkem na určený cíl a začne pálit z výšky 5.000 metrů. Na obrazovce se zobrazí kouřový mrak, toť vše. Dříve panečku, to šel kosit John Rambo osobně, kdy těsně kolem něj prolétávaly celé vagóny munice. To bylo aspoň dojemné. A později, už coby stíhací pilot superletadla, mohl být americký hrdina ohrožován alespoň nějakou vyspělou nepřátelskou technikou. To se nám to takhle kupříkladu zasekla spoušť, pročež zloduši ve svých stíhačkách MIG měli najednou cíl na svých radarech jako na dlani a mohli tak zbytečně vystřílet celé vagóny raket vzduch-vzduch a úspěšně minout. Dokonce i tohle ještě vypadalo na kinoplátnech dobře. Ale dnes, bezpilotní letoun… No, už to není Hollywood, ale je to pořád americké.