Kdy muž se ženou snídá a na účtu jen 150 000 mrtvol

81DcvpGd1aL._SS500_-e1308482129550

Sláva! Mario Draghi dle svých ohlášení již úspěšně stlačil euro a dolar stoupl. Vidíme tedy, že se můžeme s důvěrou spolehnout na to, že naše měna skončila v těch nejlepších rukou jednoho hazardéra, který bude činit vše pro to, aby na eurobankovkách brzo stálo: bez záruky.

Hollande je v nouzi, dokonce velké nouzi, když musí navštívit Nás-všech-Merkelovou. Za proudícího merkelopočasí (srážky, zataženo, mlha, prudký déšť) přijala pestrá kancléřka nalomeného prezidenta, aby mu ukázala Křídové útesy na Rujáně. Francouz však přirozeně potřebuje něco úplně jiného a sice to, co vždycky: peníze. Ani dvě světové války, Versailleská smlouva, Montánní unie, EHS, ES a EUSSR, dokonce ani Maastrichtská smlouva neumožnily Francouzům, aby své ekonomice dali naději stát se konkurenceschopnou. Z Merkelové může Hollande dostat jenom peníze, naučit se od ní není čeho. To, co v Německu (ještě) funguje, děje se tak navzdory Merkelové. A neschopných ministrů má Hollande sám dost.

Do Sýrie zatažení teroristé opustili Homs. Jelikož USA v současné době zapalují nové válečné ohniště, Ukrajinu, dochází CIA najatým džihádistům prostředky. Je tedy šance, že po 150 000 mrtvých, které má nejvyšší světový válečník z Washingtonu na svědomí, občanská válka v Sýrii skončí. Vítězství Assada znamená návrat náboženské tolerance, konec brutálních vražd křesťanů, drúzů, šíitů a alavitů. Zároveň také znamená opětovné vzplanutí naděje v zemi, kterou měla svrhnout temnota primitivního, středověkého islámu.