Fuck the EU, fuck the money!

Dejme tomu, že se nějaká americká diplomatka, říkejme jí třeba Victoria Nuland, dopustí přehmatu a ulétne jí například takové „Fuck the EU“, funkcionáři Bruselu se začnou vztekat a americká média se postaví na její stranu a začnou se ptát: Nemá ona pravdu? Když naproti tomu jeden Němec, říkejme mu třeba Martin Schulz, vyjmenuje v Izraeli pár nepohodlných pravd a radikální hardlajneři mezi Židy se začnou vztekat, tak se německá média pohoršují a ptají se: Nezašel příliš daleko?

Italský ministr Letta chce odstoupit. Změna vlády patří k Itálii jako omáčka ke špagetám, ovšem Berlusconimu tentokrát vinu opravdu přičítati nelze. Otázkou je jen, zda se to obejde bez nových voleb. A ještě možná také, zda bude k 1. červnu sestavena italská vláda, která bude moci převzít předsednictví EU po Řecku. Na druhou stranu, nic tak hrozného to zase nebude, když EU nebude mít nikoho, kdo by jí předsedal. V případě pochybností zaskočí kdyžtak Bavorsko. Seehofer totiž umí úplně všechno, a i to ještě lépe.

Anglie a Skotsko sdílejí dlouhou historii válek, jež proti sobě navzájem vedly. Roku 1707 rozhodly peníze: Skotsko muselo přistoupit ke Spojenému království. Teď toho mají Skoti dost a chtějí nezávislost. Promptně se tahají do hry peníze: Když Skoti vybočí z řady, tak jen s vlastní měnou. Ani anglické banky už nechtějí svým skotským sestřičkám pomoci. Roku 1707 se Skotsko „oženilo“ se světovou říší, která stoupala k výšinám, právě zažívala první předznamení průmyslové revoluce a disponovala zlatou měnou. Teď se bude Skotsko loučit se státem dovedeným zugrunt, který nemá už ani svůj vlastní průmysl a jehož měnou jsou jen ztrouchnivělé cáry papíru.

Obamamerika zamířila opět k nové dluhové oberhranici, avšak tentokrát bylo panstvo v Kongresu včas zajedno. Nyní to může jít dál až do března 2015. Ano, demokracie funguje, především díky směnkaření. Ale dokud jsou ještě peníze, které se dají spálit, belhá se ufuněný, nemocemi prolezlý prodavač duší USA dále ve stanoveném kurzu, směr záhuba.