Čína zavře Peking a Německo svého ministra. Kdy přijde na řadu Obama?

Akademici v Šanghaji a Pekingu zjistili, že hlavní město Číny, Peking, není vhodné pro osídlení lidmi. Jenomže v celém pekingském velkoprostoru žije už holt 21 milionů lidí a k tomu ještě pár milionů turistů jako přechodných obyvatel. Tomu, co dělá Peking tak nezdravým, se říká znečištění ovzduší. To je sice obrovské, může být ovšem přibližně na takové úrovni, jaké měl Londýn v časech parních strojů a bytů, vytápěných kamny na uhlí. Jenže tehdy, před 100 až 150 lety, se kvůli tomu nikdo nevzrušoval, s vyjímkou armády. Ta chtěla zdravé, silné rekruty a ne nějaké kýchající astmatiky. Přesto Londýn nikdo nezrušil a Peking tak bude i nadále obydlený. Však Číňany už něco napadne.

Soudruh Edathy z SPD tvrdí, že výtka vlastnictví sbírky s dětským pornem může člověku zničit existenci. Proto má v úmyslu podat na státní zastupitelství v Hannoveru stížnost. „Principy právního státu, jako je presumpce neviny, jsou pošlapávány“, říká soudruh. A protože byla média podle něj dalekosáhle informována, podal již v úterý trestní oznámení kvůli vyzrazení tajemství. Jako vedoucí vyšetřovacího výboru v kauze NSU se soudruh zcela otevřeně profiloval a vyznamenal v „boji proti extremismu“. Nyní zažívá svůj právní stát z té druhé strany, z té, kterou každý, kdo je označen za „extremistu“, zná více než dobře. Presumpce neviny? Ta možná platí pro přistěhovalé islámské loupežné vrahy, ale nikoli pro ty, proti kterým justice pužije plné tvrdosti zákona. Jestli se z toho soudruh poučí? To sotva. Jakmile ho jeho strana očistí, nebude stát další kariéře nic v cestě.

Země neomezených zadlužovacích možností obdržela dodatečnou lhůtu milosti v délce 13 měsíců. Státní bankrotář Obama tedy může svoje války a válečné přípravy nadále financovat přímo z tiskařského lisu. Za 13 měsíců to půjde zase dál, jde jen o rozhodnutí parlamentu, tedy žádná opravdová překážka. Docela blbé, že už nefungují recepty z 20. století. Oné doby, ve které se americké finance daly sanovat loupeživými válkami. Co by kde měla americká armáda ještě nakrást? Přiznejme si: Čína má spoustu peněz, jenže to jsou, bohužel, dolary. Kdo potřebuje hory zeleného svrabu? „Přátelé“, které lze vyhecovat k válce, jsou již dávno sami švorc, ani Britové a Francouzi nejsou schopni držet krok. A ropné státy? To neklaplo ani v Iráku ani v Libyi. Kořist se  prostřednictvím koncernů zprivatizovala, náklady na válku byly hozeny na hřbet veřejnosti. Ne, tohle Obamovi opravdu nejde.

ObamaMoney